PAOK Salonic a câştigat derbyul cu Beşiktaş din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

PAOK Salonic s-a calificat în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-1), echipa Beşiktaş Istanbul.

Tzolis '7 şi '24, Pelkas '30 au marcat pentru învingători. Larin '37 a înscris pentru oaspeţi.

Akpom (PAOK) aratat un penalti, în minutul 41.

După acest meci, disputat pe taboul formaţiilor care nu sunt campioane, Beşiktaş va evolua în turul al treilea al Ligii Europa.

Într-o altă partidă, de pe tabloul campioanelor, Steaua Roşie Belgrad a învins, tot marţi, în deplasare, cu 1-0 (0-0), pe KF Tirana, prin golul marcat de Tomane, în minutul 62.

Sârbii merg în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, iar albanezii, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa.

Într-o întâlnire din turul I preliminar al Ligii Europa, Riterai (Lituania) a dispus, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1, 2-2) după prelungiri, de Derry City (Irlanda de Nord).

Afla mai multe despre: paokbesiktas