PAOK Salonic face ravagii pe toate fronturile! Echipa lui Răzvan Lucescu, pas important spre finala Cupei Greciei

PAOK Salonic, deţinătoarea trofeului, a învins, miercuri, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Asteras Tripolis, în prima manşă a semifinalelor Cupei Greciei.

Leo Matos a adus victoria echipei lui Răzvan Lucescu. Mijlocaşul brazilian a marcat în minutele 17 şi 90+6.

Oaspeţii au încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Walter Iglesias, din minutul 90+5, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Pentru echipa lui Răzvan Lucescu, acesta este cel de-al şaselea succes consecutiv în toate competiţiile. În campionat, PAOK are un avans de zece puncte faţă de Olympiacos, cu patru etape rămase de disputat.

Meciul retur este programat la Tripoli, pe 24 aprilie. În cealaltă semifinală se întâlnesc AEK Atena şi Lamia.

În sezonul trecut, PAOK Salonic a câştigat Cupa Greciei după o finală cu AEK Atena, scor 2-0.