VIDEO | PAOK Salonic s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Greciei

După ce a pierdut manşa tur cu 1-2, PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a spulberat-o pe Panachaiki, scor 5-0. Croatul Misic a debutat cu gol.

Leo Matos a marcat primul după 5 minute şi a anulat avantajul oaspeţilor din partida tur. Cu 8 minute înainte de pauză, brazilianul Leo Jaba a marcat pentru 2-0, iar imediat după pauză, Limnios a punctat pentru 3-0.

Acelaşi Leo Jaba a marcat în minutul 54 pentru 4-0.

Trei minute mai târziu, noua achiziţie Josip Misic a intrat în teren în locul lui Diego Biseswar. La zece minute de la debut, Misic a majortat avantajul formaţiei sale la 5-0.

Fernando Varela a fost titular în echipa lui Răzvan Lucescu, în timp ce Alin Toşca a rămas pe bancă. Fostul selecţioner al României a trimis în teren următorii jucători:

Paschalakis - Vieirinha, Varela, Crespo, Matos - El Kaddouri, Biseswar, Shakhov, Limnios - Leo Jaba, Ch. Akpom. Au mai intrat Misic, Karelis şi Lyratzis.

Afla mai multe despre: paok salonicrăzvan lucescu