Parma a remizat cu SPAL după ce a condus cu 2-0! Valentin Mihăilă a fost schimbat în minutul 63

Parma a remizat în deplasarea de la SPAL, scor 2-2, în etapa cu numărul 7 din Serie B. Valentin Mihăilă a fost schimbat în minutul 63

SPAL - Parma 2-2 (Tutino 27, Vazquez 68)// (Viviani - 82, Colobo - 90+1)

SPAL: Ngagne - Dickmann, Vicari, Capradossi, Tripaldelli - Esposito, Viviani - Latte Lath, Mancosu, Crociata - Colombo
Parma: Buffon - Del Prato, Cobbaut, Valenti, Coulibaly - Juric, Schiattarella, Vazquez - Brunetta, Tutino, Mihăilă

Min 90+1. GOOOOOL SPAL! Colombo egalează!

Min 82. GOOOOOOL SPAL! Viviani reduce din diferenţă!

Min 68. GOL PARMA! Oaspeţii marchează al doilea gol pe Stadio Paolo Mazza prin Vazquez

Min 64. Valentin Mihăilă a fost înlocuit cu Sohm. În acelaşi minut, la Parma intră şi Busi în locul lui Juric

Min 46. A început repriza a doua

Min 45. S-a terminat prima repriză

Min 30. Ocazie Parma! Brunetta este aproape de dublarea avantajului.

Min 27. GOL PARMA! Gennaro Tutino deschide scorul pentru formaţia antrenată de Enzo Maresca

Min 25. Ocazie pentru gazde, dar Buffon intervine şi respinge

Min 1. A început partida de pe Stadio Paolo Mazza

Parma are opt puncte după primele şase mecuri şi vine după trei meciuri fără victorie. Nici SPAL nu stă mai bine. Adversara parmegianilor are şapte puncte şi două înfrângeri în ultimele trei runde din Serie B.

Ambele formaţii au marcat câte zece goluri în actuala stagiune, dar Parma are un gol primit în plus.

Afla mai multe despre: valentin mihăilă