Parma, aproape de retrogradare, după un nou egal în Serie B. Dennis Man a fost introdus pe teren în minutul 81

Parma avea ca obiectiv, la începutul sezonului, promovarea în Serie A, dar după ultimele rezultate, echipa este aproape de retrogradare.

Parma, aproape de retrogradare, după un nou egal în Serie B.

Echipa celor doi români a remizat cu Cosenza, scor 1-1, într-un meci din etapa a 13-a din Serie B. Parma a condus cu 1-0 până în minutul 73, graţie golului marcat de Juric. Valentin Mihăilă a început partida ca titular, iar Dennis Man a fost introdus pe teren în minutul 81, chiar în locul fostului jucător de la Craiova.

Parma se află pe locul 14, cu 17 puncte, după 13 etape, fiind doar la 3 puncte distanţă de locurile care duc la retrogradare. Brescia este liderul din Serie B, cu 27 de puncte.

În actuala stagiune, Valentin Mihăilă a strâns 12 meciuri, toate în campionat, în care a reuşit să marcheze două goluri şi să ofere o pasă decisivă.

De cealaltă parte, Dennis Man a însumat şapte partide, şapte în Serie B şi una în cupă, marcând de două ori.

Afla mai multe despre: dennis man-mihăilă-parma