Pas greşit pentru Juventus în faţa echipei lui Adrian Stoian, Crotone, în Serie A

Serie A

Formaţia Crotone, cu Adrian Stoian în teren până în minutul 77, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, miercuri, pe teren propriu, în compania echipei Juventus, în etapa a 33-a a campionatului Italiei.

Alex Sandro a deschis scorul pentru torinezi, în minutul 17, iar gazdele au egalat în minutul 65, prin Simy.

Adrian Stoian a fost titular şi a evoluat până în minutul 77, când i-a lăsat locul lui Sampirisi.

În clasament, Juventus se menţine pe primul loc, cu 85 de puncte, în timp ce Crotone se află pe 18, cu 28 de puncte, la un punct de prima poziţie aflată deasupra zonei retrogradării, ocupat de Spal.