Pas greşit pentru Parma în Serie B. Dennis Man a fost, din nou, titular pentru italieni

Dennis Man a fost titular pentru Parma în partida cu Ascoli, scor 0-0, din etapa a 16-a din Serie B.

Dennis Man a fost, din nou, titular pentru italieni

Noul antrenor al Parmei, Giuseppe Iachini, a decis să îl foloseacă pe Dennis Man titular, dar românul nu a putut să îşi ajute echipa. Fostul jucător de la FCSB a jucat în spatele celor doi atacanţi, Inglese şi Tutino. El a avut o ocazie în minutul 13, dar şutul trimis de la distanţă a fost reţinut de portarul advers.

Dennis Man a fost avertizat cu cartonaşul galben, în minutul 59 şi a fost înlocuit cu Zagaritis, în minutul 70. Valentin Mihăilă este accidentat şi nu a fost inclus în lot pentru acest meci. Ascoli a rămas în 10 oameni pe finalul meciului, dar echipa celor doi români nu a putut forţa victoria, iar scorul a rămas 0-0.

Parma a ajuns la 5 meciuri consecutive fără victorie şi este pe locul 15, cu 4 victorii, 7 remize şi 5 înfrângeri. Dennis Man este evaluat la 10 milioane, potrivit transfermarkt, iar în acest sezon a jucat pentru Parma 10 meciuri şi a înscris 2 goluri.

Afla mai multe despre: parma-serie b-dennis man