Răzvan Lucescu, victorie mare cu Al Hilal. S-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor Asiei. Xavi, următorul adversar al românului

Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu a câştigat (3-1) meciul retur cu Al Ittihad din Liga Campionilor Asiei.

Formaţia lui Răzvan Lucescu a fost condusă din minutul 10 după reuşita lui Al Sahafi. Cu un minut înainte de pauză, Carillo a restabilit egalitatea şi a adus liniştea în tabăra lui Lucescu Jr.

Doar trei minute le-au fost necesare gazdelor pentru a marca golul de 2-1 şi a trece astfel în avantaj. Al Dawsari a marcat din pasa aceluiaşi Carillo. În minutul 78, vedeta lui Hilal, italianul Sebastian Giovinco a stabilit scorul final, 3-1 pentru Hilal.

Răzvan Lucescu a trimis în teren următoarea formulă de joc: Muaiouf - Shahrani, Jang, Al Burayk, Albulayhi - Kanno, Al Faraj - Carillo, Giovinco, Dawsari - B. Gomis. În semifinale, echipa lui Lucescu jr se va duela cu Al Sadd, formaţia lui Xavi Hernandez.

Afla mai multe despre: răzvan lucescu