Paşcanu a comis-o! Românul a fost eliminat la meciul Eibar - Ponferradina, din liga a doua spaniolă

Fotbalistul echipei Ponferradina, Alexandru Paşcanu, a fost eliminat, duminică, la meciul din deplasare cu Eibar, câştigat cu scorul de 1-0, în runda a doua din liga secundă spaniolă.

Paşcanu a primit cartonaş roşu în minutul 69. Golul a fost marcat de Naranjo, în minutul 57. Alexandru Paşcanu a fost titular la Ponferradina.

Echipa românului a obţinut o victorie şi în prima etapă, astfel că are şase puncte în clasament, unde este pe locul doi, după Almeria. Diferenţa este făcută de golaveraj.

Afla mai multe despre: pascanu-spania-roşu