Patronul Craiovei i-a luat interviu lui Andrei Ivan. Mihai Rotaru, întrebare tăioasă pentru "perla" sa: "Spune sincer!" VIDEO spectaculos

Finanţatorul Universităţii Craiova, Mihai Rotaru, a fost protagonistul unui moment inedit, la finalul meciului cu FC Voluntari, meci câştigat cu mari emoţii de către olteni.

Mihai Rotaru, care, de obicei, se fereşte de lumina reflectoarelor, i-a luat interviu lui Andrei Ivan. Patronul Ştiinţei nu şi-a menajat deloc "perla".

"A fost un meci foarte greu, sunt bucuros că am luat cele trei puncte şi că suntem pe locul 3", a declarat Ivan, moment în care Rotaru a simţit nevoia să intervină.

"Dar spune adevărul, aţi jucat prost?", a fost întrebarea tăioasă a patronului, dar Ivan s-a ţinut tare: "Câteva minute am jucat foarte prost, dar contează că ne-am trezit în minutul 74 şi am câştigat".

"Meritaţi să câştigaţi?", a continuat Rotaru, dar nici de această dată nu l-a făcut pe Ivan să dea înapoi: "Sincer, da".

U Craiova - FC Voluntari 2-1

Formaţia Universitatea Craiova a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I.

Pentru Universitatea Craiova au marcat Cicâldău '74 şi Bălaşa '89, iar pentru FC Voluntari a punctat Papazoglou '54.

"O victorie foarte chinuită, dar am condus meciul, mai mult ne-au prins pe contraatac. Şi meciul trecut cu Astra, la fel, am luat şi gol pe contraatac şi sunt bucuros că am câştigat astăzi şi am luat cele trei puncte.

Chiar m-am aşteptat să fie un meci foarte greu. Din câte ştiu, în ultimele trei etape Voluntari a jucat foarte bine şi acasă şi în deplasare.

Ar fi ceva foarte genial pentru noi să câştigăm la FCSB, să câştigăm la Bucureşti. Va fi foarte greu, o să ne pregătim toată săptămâna foarte bine şi sperăm să câştigăm", a mai spus Ivan.

Afla mai multe despre: andrei ivan