Performanţa atinsă de Mo Salah în tricoul lui Liverpool. Formaţia sa nu a putut câştiga pe terenul lui Brentford

Liverpool

Liverpool a remizat pe terenul nou promovatei Brentford, scor 3-3.

Pinnock a deschis scorul pentru Brentford în minutul 27, dar Liverpool a egalat prin Jota, în minutul 31. La pauză, Brentford - Liverpool a fost 1-1, dar la zece minute de la reluare, ”Cormoranii” au punctat din nou.

A fost golul lui Mo Salah, cel care a ajuns la o performanţă importantă în tricoul lui Liverpool. Egipteanul a marcat golul cu numărul 100 în Premier League, în 150 de partide pentru formaţia antrenată în prezent de germanul Jurgen Klopp.

Janelt a egalat din nou pentru Brentford în minutul 63, dar oaspeţii au trecut în avantaj, patru minute mai târziu, prin golul semnat de Jones.

Egalarea a venit târziu, în minutul 82, atunci când Brentford a egalat prin Wissa.

În urma acestei remize, Liverpool rămâne prima în clasament, cu 14 puncte. Brentford este pe locul 9, cu 9 puncte, după primele şase runde. Brighton, care joacă duminică în deplasare la Crystal Palace, poat urca pe primul loc în Premier League, în eventualitatea unui succes în Londra.

Afla mai multe despre: liverpoolmo salahpremier league