Performanţă istorică pentru CSM Bucureşti la rugby! A câştigat în premieră Cupa României după o finală dramatică

Rugby

CSM Bucureşti a câştigat primul trofeu major din istoria secţiei de rugby după ce a învins la Cluj-Napoca în finala Cupei României pe Ştiinţa Baia Mare, scor 27-26 după prelungiri.

Partida a fost una dramatică. "Tigrii" au preluat conducerea pe finalul partidei cu un eseu spectaculos (19-16), dar Baia Mare a egalat la 19-19 în ultimele secunde ale meciului. S-au disputat apoi 2 reprize de preungiri de 10 minute. Baia Mare a marcat prima eseu, însă rugbystii din capitală au dat lovitura în ultimele minute.

Interesant este că antrenorul Eugen Apjok reuseste sa aducă primul trofeu din istorie pentru CSM Bucuresti dupa un succes contra formatiei la care a activat timp de 14 ani.

"Tigrii" au sarbatorit indelung victoria pe teren, cu sampanie si cantece din vestiar.

Afla mai multe despre: csm bucuresticupa romanieicluj-napocarugby