VIDEO | Poli Iaşi - UTA 1-2. Răsturnare incredibilă de situaţie! Arădenii au egalat şi au câştigat meciul în prelungiri

Poli Iaşi - UTA Arad s-a terminat 2-1 pentru echipa lui Laszlo Balint, partidă câştigată in-extremis după ce a egalat şi a dat golul victoriei în mintuul 90+4. Flores a deschis scorul în minutul 9, Erico a egalat în minutul 90+2, iar Ciprian Rus a adus victoria cu un gol în minutul 90+4.

LIVE VIDEO | Poli Iaşi - UTA 1-2 (Flores 9 / Erico 90+2, Rus 90+4)

Poli Iaşi: Brănescu - Cană, Popa, Baxevanos, Buşu - D. Flores, Mihalache, Passaglia - Onea, Duranovic, Mensah
Rezerve: Brînză - Zaharia, Popadiuc, Vanzo, Cabral, Zajmovic, Moisă, Gaitan
UTA: Iacob - Tomozei, Erico, Fl. Ilie, Bustea - Miculescu, Albu, Vorobjavos, D. Rusu - Figueira, Antal
Rezerve: Balauru - Melinte, Isac, Oroian, N. Roşu, Tescan, Rus, Buhăcianu

Min. 90+5 - Final de meci. Victorie in-extremis obţinută de UTA pe terenul Iaşiului.

Min. 90+4 - GOL UTA! Arădenii dau lovitura prin Ciprian Rus. La două minute după golul egalizator, Rus înscrie şi, cel mai probabil, aduce victoria UTA-ei!

Min. 90+2 - GOL UTA! Erico înscrie cu capul şi aduce egalarea pentru echipa lui Laszlo Balint.

Min. 59. Neluţ Roşu trage peste poartă din faţa porţii la o fază la care arădenii au cerut penalty.

Min. 56 Rusu trage plasat din careu spre colţul lung, dar Brănescu respinge spectaculos în corner.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+1 - Final de primă repriză.

Min. 29 - Ocazie UTA! Roger trimite o centrare cu efect în careu, dar niciunul dintre coechipieri n-au reuşit să ajungă la minge.

Min. 15 - Ocaize UTA! Erico trage de la marginea careului, din drop, după o fază încâlcită în suprafaţa de pedeapsă, pe lângă poarta lui Brănescu.

Min. 9 - GOL POLI IAŞI! Dylan Flores înscrie şi deschide scorul! Lansat excelent în adâncime, mijlocaşul Iaşiului înscrie cu un şut la colţul lung.

Min. 1 - Ocazie Poli Iaşi! Djuranovic recuperează o minge în jumătatea UTA-ei, profitând de o eroare a lui Erico, şi ratează după ce trage în portarul Iacob, de la 16 metri.

Min. 1 - A început meciul.

16:34 - Avem echipele de start!

Clubul Poli Iaşi a anunţat, marţi, că l-a achiziţionat pe fotbalistul costarican Deyver Vega.

“Cu o zi înaintea partidei de mâine cu UTA a fost perfectat contractul cu Deyver Vega”, se arată pe site-ul grupării, pe care se menţionează că Vega este al şaptelea transfer al iernii la Poli Iaşi.

Atacantul s-a născut la 19 septembrie 1992 la Quesada, în Costa Rica. După ce s-a format ca fotbalist şi a evoluat la echipe din ţara natală, în 2016 a făcut pasul în Europa şi a fost legitimat la formaţii din prima ligă a Norvegiei: Brann, Valerenga şi Sandefjord. Deyver Vega a bifat şi 11 selecţii în prima reprezentativă a statului Costa Rica şi a jucat ultimul meci oficial în 22 decembrie, cand fost sa echipă, Sandefjord, a remizat, 0-0, cu Rosenborg.

Afla mai multe despre: poli iasiutaliga 1live video