VIDEO Poli Iaşi – Dinamo 1-2. Victorie imensă pentru formaţia lui Duşan Uhrin Jr. Dinamo a bifat al treilea succes consecutiv

Dinamo s-a impus la Iaşi cu scorul de 2-1. Deian Sorescu a deschis scorul în minutul 21, dar gazdele au egalat înainte de pauză prin Zajmovic. Victoria ”câinilor” a fost adusă de Morsay în minutul 54.

Dinamo a legat trei victorii consecutive după ce s-a impus şi la Iaşi, cu scorul de 2-1. Morsay, fotbalist intrat la pauză, a marcat golul victoriei dinamoviste la Iaşi, în minutul 54.

Formaţia alb-roşie a urcat până pe locul cinci. Elevii lui Uhrin au avut emoţii doar după golul egalizator marcat de Zajmovic, dar ocaziile mari au fost la poarta ieşenilor. Pe final, Blejdea putea să marcheze pentru 3-1, dar scăpat singur cu Brânză, a trimis pe lângă poartă.

LIVE Poli Iaşi – Dinamo 1-2

Poli Iaşi: Brînză - Onea, Mihalache, Baxevanos, Buşu - De Iriondo, Passaglia - Mensah, Vanzo, M. Stan - Zajmovic

Rezerve: Axinte, Zaharia, Gaitan, Flores, Popadiuc, F. Cristea, Cană

Antrenor: Nicolo Napoli

Dinamo: Eşanu - Bejan, Puljic, Albentosa - Sorescu, Achim, Anton, Gol, Filip - Mihaiu, Nemec

Rezerve: Kongshavn, R. Grigore, A. Radu, Fabbrini, Nepomuceno, Bani, G. Creţu, Morsay, Blejdea

Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Stadion: „Emil Alexandrescu”, Iaşi
Arbitru: Horaţiu Feşnic / A1: Valentin Avram, A2: Alexandru Cerei

Min 90+2 Ocazie uriaşă pentru Dinamo, dar Blejdea trimite pe lângă poartă, deşi a scăpat singur cu portarul advers

Min 54. GOL DINAMO! Jonathan Morsay este lansat spre poartă şi finalizează cu sânge rece. Brânză nu poate interveni, iar oaspeţii trec din nou în avantaj

Min 50. Ocazie Dinamo! Albentosa reia cu capul, dar Brânză reuşeşte să respingă

Min 46. Start în partea secundă

Min 45: Pauză în Copou! 1-1

Min 42: GOOOOOOL Iaşi! Zajmovic aduce egalarea pentru gazde chiar înainte de pauză

Min 21: GOOOOOOL Dinamo. Deian Sorescu a deschis scorul în Copou

Min 20: Steliano Filipi îşi încearcă norocul cu un şut de la distanţă

Min 8: Acţiune se mută la poarta cealaltă. Mihaiu centrează periculos, Brînză, cu noroc, respinge de pe linia porţii.

Min 7: Ocazie Poli Iaşi – prima a meciului. Baxevanos trimite mingea puţin peste poartă

Min 1: A început meciul!

Poli Iaşi este pe ultimul loc în clasament, dar vine cu moral. Trupa lui Nicolo Napoli a bifat prima victorie în etapa trecută cu Astra, scor 2-1.

Dinamo caută a treia victorie consecutivă din play-out. „Câinii” sunt pe locul 8, cu 21 de puncte.

Afla mai multe despre: dinamopoli iasidusan uhrin