Presa internaţională a reacţionat după golul marcat de Ianis Hagi de ziua lui Gică Hagi. Ce au scris jurnaliştii de la BBC, The Guardian şi Sky Sports

Ianis Hagi (21 de ani) a marcat la primul meci ca titular pentru Rangers, iar presa internaţională a reacţionat la reuşita mijlocaşului român, fix în ziua în care tatăl său, Gică Hagi a împlinit 55 de ani. BBC, Sky Sports şi The Guarian au scris despre golul marcat de Ianis.

"Ianis Hagi a adus victoria lui Rangers la primul meci jucat ca titular. Ianis a marcat chiar în ziua în care faimosul său tată a împlinit 55 de ani" - BBC

"Rangers părea pe punctul de a se îndepărta şi mai mult de Celtic după ce a primit gol de la Hibernian în minutul 6. Ianis Hagi a adus însă victoria pentru echipa antrenată de Steven Gerrard la debutul său ca titular" - The Guardian

"Ianis Hagi o menţine pe Rangers în cursă pentru titlu" - Sky Sports

Ianis, către cameră: "La mulţi ani, tată! Te iubesc!"

Ianis Hagi a adus victoria lui Rangers în meciul cu Hibernian (2-1), după ce a marcat un gol spectaculos în minutul 84 al partidei de pe Ibrox Park. Imediat după reuşită, acesta s-a dus la cameră şi i-a transmis un mesaj tatălui său, Gică Hagi, care a împlinit 55 de ani pe 5 februarie: "La mulţi ani, tată. Te iubesc!", a spus Ianis către camera TV.

Hagi junior, gol pentru Rangers chiar de ziua tatălui său

Fotbalistul echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi, a înscris un gol în meciul câştigat, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Hibernian, în etapa a XXV-a a campionatului Scoţiei.

Ianis Hagi a marcat primul său gol pentru Rangers chiar în ziua în care tatăl său, Gheorghe Hagi, a împlinit 55 de ani.

Fotbalistul român a înscris în minutul 84 şi a jucat până în minutul 88. Celălalt gol al învingătorilor a fost marcat de Edmundson ‘45+2. Rangers a revenit de la 0-1, Hibernian deschizând scorul în minutul 35, prin Hanlon.

Glasgow Rangers ocupă locul doi în clasament, cu 60 de puncte şi 24 de jocuri, iar Hibernian este pe şase, cu 30 de puncte (25 de jocuri). Lider este Celtic Glasgow, care are 67 de puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagipresagolianis hagi gol rangers