Prima reacţie a lui Denis Alibec după golul marcat în Grecia + Cum a ajuns la Atromitos: ”Am căutat echipa pe internet”

Denis Alibec a debutat cu dreptul la Atromitos, noua sa echipă. Atacantul a marcat un gol în victoria, scor 3-1, cu Lamia, de pe teren propriu, meci din etapa a 21-a a primei ligi din Grecia.

Denis Alibec a marcat un gol în victoria, scor 3-1, cu Lamia, de pe teren propriu, meci din etapa a 21-a a primei ligi din Grecia.

Alibec a intrat pe teren în minutul 69, în locul lui Adil Nabi, şi a punctat în minutul 88.

Alibec a recunoscut că nu ştia prea multe detalii despre Atromitos şi că a căutat informaţii pe internet înainte să ajungă în Grecia.

De asemenea, internaţionalul român îi va înfrunta pe Răzvan Lucescu&Alexandru Mitriţă în următoarea rundă din Grecia.

"Este important pentru noi că am câştigat meciul şi că am obţinut punctele. Faptul că am marcat eu contează mai puţin, e un obiectiv secundar. Am căutat-o pe internet pe Atromitos, este o echipă grozavă din Grecia.

Ştiu că antrenorul lui PAOK este Răzvan Lucescu, îl cunosc de asemenea pe Alex Mitriţă. Sper să îi putem învinge astfel încât, după meci, să mă pot amuza de ei", a declarat Alibec, conform AS.

Internaţionalul român a înscris ultimul său gol pe data de 29 august la meciul CFR - FCSB, scor final 4-1.

Noua sa echipă, Atromitos, este pe locul 13, penultimul, în prima ligă din Grecia, cu 13 puncte.

Afla mai multe despre: denis alibecatromitos