Prima reacţie a lui Mirel Rădoi după hattrick-ul de senzaţie reuşit de George Puşcaş la Reading

Echipa națională

Reading a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Wigan, într-un meci din etapa a XIX-a a ligii secunde din Anglia, în care George Puşcaş a înscris toate cele trei goluri ale oaspeţilor, într-un interval de cinci minute.

Puşcaş a marcat în minutele 79 (penalti), 80 şi 84. Jucătorul român a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 81.

Pentru Wigan a înscris Garner, în minutul 34.

Reading ocupă locul 18 în clasament, cu 21 de puncte, iar Wiganeste pe 22, cu 16 puncte. Lider este Leeds, care are 40 de puncte.

Aflat la tragerea la sorţi a grupelor pentru Euro 2020, noul selecţioner al României, Mirel Rădoi a comentat pe scurt seara de excepţie a vârfului de la echipa naţională: ”Am văzut foarte puţin, dar mă bucur enorm pentru el şi sper să o ţină tot aşa” a mărturisit viitorul selecţioner al lui Puşcaş

Afla mai multe despre: puşcaşrădoi