Prima reacţie din lotul României, după eşecul cu Rusia: ”Asta ne-a spus Cristina Neagu”. Ce plan avem pentru finala mică

Handbal

România a pierdut, scor 22-28, semifinala cu Rusia şi a ratat calificarea în finala Campionatului European. Handbalistele lui Martin Ambros vor lupta acum pentru medalia de bronz.

”Nu este neapărat o dezamăgire mare, pentru că mai avem mâine o şansă şi trebuie să profităm de ea. Am simţit că se poate până în a doua repriză, când nu a mai mers nici atacul, nici apărarea. S-au dus la câteva goluri şi a fost greu să mai revenim în meci. Nu am căzut mental, dar mai degrabă fizic. Ne-am dorit, atât s-a putut.

Cristina Neagu a fost în vestiar înainte de meci, la pauză. Ne-a spus să visăm, să jucăm, să dăm ce putem. A venit şi după meci să ne încurajeze. Ne dorim foarte mult o medalie la acest EURO, vom lupta pentru bronz", a spus Cristina Florica.

Afla mai multe despre: romaniahandbalfloricaneagu