Prima victorie pentru Rapid în 2019! Echipa lui Pancu îşi păstrează avansul la şefie în liga a treia

Fotbal intern

După ce au pierdut în prima etapă a returului în faţa celor de la Progresul Spartac, rapidiştii au învins-o cu emoţii pe SC Popeşti Leordeni. Partida s-a jucat în Regie, primul joc disputat de alb-vişinii pe fostul stadion al Sportului.

A fost 4-1 la final, dar fotbaliştii lui Pancu s-au întrebuinţat serios pentru victorie. A fost 1-1 până în minutul 78. Neacşu, Cârstocea, Robinho şi Hlistei au înscris pentru Rapid care are în continuare trei puncte avans faţă de urmăritoarea CS Afumaţi. Şi Ilfovenii au câştigat în această rundă, în faţa satelitului FCSB, scor 5-1.

A fost primul meci jucat în Regie de trupa din Grant după ce la stadionul din Giuleşti au început lucrările de demolare a arenei actuale. Rapidiştii stau etapa următoare, atunci când ar fi trebuit să o întâlnească pe Delta Tulcea, echipă retrasă din campionat în pauza de iarnă.

Afla mai multe despre: rapidpopeşti leordeniafumaţi