Primele reacţii după golul lui Ianis Hagi. Fanii belgieni au înnebunit: ”Îl ADOR deja!”

Ianis Hagi a marcat primul său gol pentru Genk, la două minute de la intrarea pe teren.

Deşi a fost rezervă, Hagi Junior a intrat în minutul 74, iar două minute mai târziu a marcat pentru prima dată în tricoul lui Genk. Vezi AICI GOLUL lui Ianis Hagi.

La primele sale minute în tricoul belgienilor, Hagi a trezit deja entuziasm printre fani. Reacţiile pe Twitter nu s-au lăsat deloc aşteptate: ”Ianis Hagi, îl ador deja!” sau ”Bine aţi venit în viitor! Benjamin Nygren şi Ianis Hagi sperie deja portarii din Belgia”.

Alţi fani ai echipei belgiene:

”Goool de Genk!!! Diamantul României, Ianis Hagi a marcat golul doi”

”Ianis Hagi...e atât de bun!”

Genk a debutat cu o victorie în noul sezon, scor 2-1 contra celor de la Kortijk. Hagi a adus victoria echipei sale la primele minute disputate în tricoul belgienilior

Afla mai multe despre: ianis hagigenk