Primul pas greşit al lui City în noul sezon! Vedetele lui Guardiola s-au împiedicat de Wolverhampton

Premier League

Manchester City a remizat, scor 1-1, pe terenul lui Wolverhampton, într-o partidă contând pentru etapa a treia din Premier League.

După un start perfect în Anglia, oamenii lui Pep Guardiola ţinteau a treia victorie a sezonului, însă au avut în faţă o echipă nou-promovată determinată să-şi vândă scump pielea.

Gazdele au făcut un meci defensiv bun, însă au avut şi noroc în mai multe rânduri (atacanţii lui City au lovit de trei ori bara în timpul meciului) şi au obţinut un rezultat mare în faţa campioanei.

Wolverhampton a deschis scorul în repriza secundă, prin Willy Boly, după o fază controversată în care marcatorul a atins mingae cu mâna înainte să intre în poartă. City a restabilit egalitatea în minutul 69, prin Aymeric Laporte.

Afla mai multe despre: laportecityguardiolaremiza