"Priviţi cum David Luiz se felicită singur la final!" VIDEO GENIAL | Viralul zilei după Chelsea - Slavia Praga

UEFA Europa League

Chelsea s-a calificat în semifinalele Europa League, după ce a trecut de Slavia Praga cu scorul general de 5-3, după un retur spectaculos pe Stamford Bridge, scor 4-3.

Londonezii au condus cu 4-1 la pauză, dar au scăzut ritmul în repriza secundă, iar Slavia a sperat într-o revenire istorică, după ce a redus din handicap până la 3-4.

Sosia lui David Luiz

Partida din Anglia i-a adus faţă în faţă pe David Luiz şi Alex Kral, un internaţional ceh de 20 de ani care seamănă izbitor cu starul brazilian.

Iar un cadru surprins de camerele de luat vederi la finalul partidei, când jucătorii celor două echipe se salutau după meci a generat o glumă devenită virală. "Priviţi cu David Luiz se felicită singur după meci", a fost gluma alăturată clipului de mai jos, distribuită de mii de fani :)

Afla mai multe despre: david luizkral