Probleme mari pentru Ciprian Tătăruşanu. Nantes a pierdut din nou în Ligue 1 şi e la retrogradare

Nantes, cu portarul Ciprian Tătăruşanu integralist, a fost învinsă, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de Nice, în etapa a şaptea din Ligue 1.

Jallet, în minutul 31, şi Makengo, în minutul 69, au înscris golurile învingătorilor, reuşite la care internaţionalul român nu a avut vreo vină. Pentru Nantes a marcat Sala, în minutul 57.

În urma acestui rezultat, Nantes rămâne pe locul 18 în Ligue 1, cu cinci puncte, în timp ce Nice se află pe poziţia a zecea, cu zece puncte.

Pentru Nantes urmează partida cu Olympique Lyon, din deplasare, programată sâmbătă, de la 21:00. Etapa viitoare, Nice va primi vizita campioanei en titre şi liderului la zi PSG.

Afla mai multe despre: tatarusanunantesligue 1