PSG a pierdut dramatic cu Lille, chiar înainte de partida cu Bayern Munchen. Neymar a fost eliminat

Ligue 1

Campioana Franţei, Paris Saint Germain, a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu OSC Lille.

Pochettino tremură pentru câştigarea titlului în Ligue 1. Campioana Franţei a pierdut duelul cu OSC Lille, derby-ul etapei cu numărul 31 din Ligue 1. Jonathan David a marcat singurul gol al meciului în minutul 20, din pasa lui Jonathan Ikone, jucător crescut chiar de PSG.

Pe final, în minutele de prelungire ale meciului, Neymar de la parizieni şi Djalo de la Lille, au fost eliminaţi.

Lille se desprinde în clasament, având acum cu trei puncte mai multe decât PSG, a doua clasată în campionat. Pentru parizieni urmează duelul din UEFA Champions League contra campioanei Europei, Bayern Munchen, meci transmis în direct de Telekom Sport.