PSG câştigă cu 3-2 în faţa celor de la St. Etienne după un gol marcat de Icardi în al 5-lea minut de prelungire

Meci nebun jucat de PSG în faţa celor de la St. Etienne cu 5 goluri marcate în ultimul sfert de oră. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 76 prin Bouanga. PSG revine şi egalează după numai 2 minute prin Mbappe. Acelaşi Mbappe face 2-1 în minutul 86 din penalty. Meciul însă nu avea să se încheie aici. În al 2-lea minut de prelungire, Hamouma egalează pentru St. Etienne, iar în al 5-lea minut de prelungire, Icardi aduce victoria gazdelor.

PSG se luptă în continuare pentru titlu în Ligue 1. Echipa lui Pochettino rămâne pe locul 2 cu 5 etape înainte de finalul campionatului. Liderul Lille, a remizat cu Montpelier şi s-a apropiat la doar un punct de PSG. În etapa viitoare, PSG va juca cu Metz în timp ce Lille va juca cu Olympique Lyon.