PSG defilează şi fără Messi. Victorie şi cu Montpellier, iar parizienii au zece puncte avans faţă de locul doi

PSG

Paris Saint-Germain a învins cu 2-0 formaţia Montpellier, în etapa cu numărul opt din Ligue 1.

Fără Messi, Paris Saint-Germain s-a impus cu 2-0 în faţa lui Montpellier. A fost a opta victorie a sezonului în tot atâtea etape de campionat pentru gruparea pariziană.

Pochettino nu l-a avut la dispoziţie pe Messi, dar nici pe Bernat, Kurzawa, Sergio Ramos sau Marco Veratti. A început cu Di Maria lângă Mbappe şi Neymar, iar PSG şi-a dominat adversarul.

Gueye a deschis scorul în minutul 14, pentru ca Draxler să majoreze diferenţa în minutul 88.

În celelalte meciuri ale zilei, Nice a câştigat la St. Etienne, scor 3-0, iar Lille pe terenul lui Strasbourg, 2-1. Lyon nu a putut trece pe propriul teren de Lorient, scor 1-1. PSG are 24 de puncte, cu zece mai mult decât locul doi, Marseille, care are însă şi două meciuri mai puţin disputate. Nice este pe trei cu 13 puncte. Lyon este abia pe locul 7 în campionat cu 12 puncte, în timp ce AS Monaco ocupă locul 14 cu numai opt puncte.

Afla mai multe despre: psgmessiligue 1