PSG la al zecelea meci consecutiv fără înfrângere în Ligue 1! Mbappe îşi continuă războiul cu Tuchel

PSG

Paris Saint-Germain a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Montpellier, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Franţei. Pentru PSG este al zecelea joc consecutiv fără înfrângere în Ligue 1 (nouă victorii, o remiză).

De la oaspeţi au fost eliminaţi doi jucători: Bertaud ’17 şi Chotard ’88.

Starul francez Kylian Mbappe nu a jucat toate cele 90 de minute pe teren, fiind schimbat în minutul 69 cu Icardi. A fost prilejul "potrivit" pentru Mbappe să devină protagonistul unui nou episod în care şi-a arătat dezaprobarea faţă de antrenorul său, Thomas Tuchel.

Tehnicianul lui PSG a părut că vrea să îi explice lui Mbappe motivul pentru care l-a schimbat, însă campionul mondial nu a părut a fi de acord cu antrenorul său şi a făcut de mai multe ori semne că nu vrea să vorbească cu el.

Este pentru a doua oară în acest sezon când Mbappe este nemulţumit de faptul că Tuchel îl schimbă prea devreme.