PSG pierde acasă cu Monaco la doar câteva zile după victoria clară în faţa Barcelonei din Liga Campionilor

PSG a pierdut pe teren propriu cu 2-0 în faţa celor de la Monaco într-un meci contând pentru etapa a 26-a din Ligue 1. Diop a deschis scorul în minutul 6 după o pasă venită de la Aguilar. PSG a căutat cu disperare golul egalizator însă tot oaspeţii au fost cei care au punctat în minutul 51 prin Maripan. Până la final, PSG a continuat să preseze însă toate atacurile gazdelor au fost în zadar iar Monaco a produs surpriza şi s-a impus pe Parc de Princes cu 2-0.

PSG rămâne pe locul 3 în campionat cu 54 de puncte din 26 de etape. Lider în Fraţa este Lille, echipă care a strâns în total 58 şi care are o serie de rezultate pozitive incredibilă. După această victorie, Monaco s-a apropiat la numai 2 puncte în spatele celor de la PSG.

PSG venea după victoria cu 4-1 în deplasare cu Barcelona din Liga Campionilor.