PSG s-a răzbunat cu vârf şi îndesat pe echipa care a scos-o din Cupa Ligii! Hat-trickuri pentru Mbappe şi Cavani, dublă pentru Neymar

Paris Saint-Germain a învins-o, sâmbătă seară, scor 9-0 (3-0), pe Guingamp, în cadrul etapei a 21-a din campionatul Franţei.

Kylian Mbappe (37, 45, 80) şi Edinson Cavani (59, 66, 68) au reuşit câte un hat-trick, Neymar (11, 68) şi-a trecut în cont, la rândul său, o dublă, iar Thomas Meunier a închis tabela în minutul 83.

După acest succes, PSG a acumulat 53 de puncte şi a rămas neînvinsă după 19 etape - 17 victorii şi două remize. Guingamp rămâne pe ultimul loc, cu 14 puncte.

În urmă cu zece zile, Guingamp o învignea pe PSG chiar pe Parc des Princes, scor 2-1, şi o elimina încă din sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei.