PSG şi-a aflat adversara din finala Cupei Franţei. Saint Etienne a învins-o dramatic pe Rennes | VIDEO

Saint Etienne a reuşit să se califice din nou în finala Cupei Franţei după 38 de ani şi după o semifinală dramatică, scor 2-1, împotriva lui Rennes, deţinătoarea trofeului.

Niang a marcat pentru oaspeţi după mai bine de o jumătate de oră din meci. Niang a transformat un penalty. Kolodziejczak a egalat pentru verzi înainte de pauză.

Golul calificării a venit în prelungirile celor 90 de minute. Boudebouz a punctat în ultimele secunde ale partidei şi a declanşat nebunia în tribune.

Saint Etienne va avea o misiune extrem de grea în finală, unde o va întâlni pe PSG, care s-a calificat pentru a şasea oară la rând în ultimul act.

Afla mai multe despre: cupa franteirennessaint etienne