Puşcaş a înscris din nou pentru Novara în Serie B. Ce a făcut echipa sa în meciul cu Bari

Atacantul George Puşcaş a marcat un gol pentru Novara, care a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, contra echipei Bari, în etapa a 36-a din Serie B.

Internaţionalul român de tineret, care a evoluat până în minutul 73, a deschis scorul în prelungirile primei reprize, dar Antonio Floro Flores a egalat pentru gazde în minutul 62.

Împrumutat în iarnă de la Internazionale Milano, George Puşcaş a ajuns, astfel, la opt goluri înscrise pentru Novara, în 13 apariţii.

În urma acestei remize, Novara se află pe locul 15, cu 40 de puncte, la doar două puncte, însă, de zona retrogradării. Bari ocupă locul 6, cu 56 de puncte.

Afla mai multe despre: puscasserie bgol