Radu Drăguşin a impresionat în tricoul celor de la Juventus în primul meci ca titular în victoria cu Genoa din cupa Italiei

Jucătorul român în vârstă de 18 ani a avut 4 intercepţii, 4 tackling-uri câştigătoare, 8 dueluri câştigate din 8, o acurateţe a paselor de 90% (83 pase reuşite) şi 111 atingeri ale balonului conform statisticilor de după meci.

Românul a jucat toate cele 120 de minute în partida pe care Juventus a câştigat-o cu 3-2 în faţa formaţiei Geonoa, meci din cupa Italiei.

Juventus s-a impus greu după prelungiri cu toate că a avut 2-0 încă din minutul 23 după reuşitele lui Kulusevski şi Morata. Genoa a redus din diferenţă până la pauză şi a egalat cu un sfert de oră înainte de final prin Melegoni trimiţând partida în prelungiri acolo unde Juventus a mai punctat o dată prin Rafia în minutul 105.

Drăguşin este cotat în acest moment la 800.000 de euro, conform transfermarkt.com.