Radu Drăguşin, titular pentru Genoa în deplasarea de la Udine! Ce notă a primit internaţionalul român

Echipa italiană Genoa, cu românul Radu Drăguşin titular, a încheiat la egalitate duminică, scor 2-2, cu Udinese, în etapa a 7-a din Serie A.

Islandezul Albert Gudmundsson a deschis scorul pentru Genoa, în minutul 14, însă egalarea gazdelor a venit repede, în minutul 23, de la Lorenzo Lucca. Gudmundsson a înscris din nou în minutul 41 şi oaspeţii au intrat cu avantaj la cabine.

În repriza secundă, Alan Maturro a egalat pentru Udinese, în minutul 90+1, înscriind un autogol, iar Sandi Lovric a fost eliminat în minutul 90+4, gazdele încheind meciul în zece jucători. Genoa este pe locul 11, cu 8 puncte, iar Udinese este pe 17, cu 4 puncte.

La Genoa, antrenorul Alberto Gillardino a început cu Radu Drăguşin titular, fundaşul român fiind integralist. George Puşcaş a intrat în minutul 78. Fundaşul român a fost notat cu 6,6 de cei de la Flashscore, nefiind printre cele mai mari note, dar nici printre cele mai mici.

Într-un alt meci al etapei a 7-a, disputat duminică, Bologna a învins pe Empoli cu 3-0, prin tripla lui Orsolini (min. 21, 66 şi 90+2). Empoli e pe locul 18, cu 3 puncte, Bologna se află pe locul 8, cu 10 puncte.

La Empoli, mijlocaşul român Răzvan Marin a fost integralist.