Rafael Nadal l-a învins pe Medvedev la Turneul Campionilor. Partida a fost în direct la Telekom Sport. Spaniolul a salvat o minge de meci la 1-5

Spaniolul Rafael Nadal, favorit numărul 1, l-a învins, miercuri, pe rusul Daniil Medvedev, favorit 4, în grupa Andre Agassi din cadrul Turneului Campionilor.

Nadal s-a impus cu scorul de 6-7 (3), 6-3, 7-6 (4), în două ore şi 46 de minute. În setul 3, Nadal a salvat o minge de meci la scorul de 1-5!!

În aceeaşi grupă are loc, de la ora 22.00, confruntarea dintre grecul Stefanos Tsitsipas, cap de serie 6, şi germanul Alexander Zverev, favorit 7.

Afla mai multe despre: rafael nadal