Rangers - Real Madrid 2-1. Victorie în cel mai important amical al verii. Ianis Hagi a fost titular şi putea marca în prima repriză

Rangers s-a impus cu scorul de 2-1 în amicalul cu Real Madrid. Rodrygo a deschis scorul pentru madrileni, dar scoţienii au întors după pauză prin Sakala şi Itten.

Ianis Hagi a fost titular şi a evoluat timp de 60 de minute împotriva Realului. Internaţionalul român putea marca în prima repriză, dar şutul său din lovitură liberă a fost respins de portarul Lunin.

Românul a fost printre cei mai activi jucători ai echipei sale.

Pauză: Real Madrid conduce cu 1-0

Min 32. Acţiune periculoasă a lui Ianis în flancul drept, centrare în afara careului mare, dar şutul lui Barisic este respins de Lunin

Min 30. Lovitură liberă pentru Rangers! Ianis Hagi execută bine, dar Lunin respinge

Min 15. Ianis Hagi şi Ryan Kent încearcă de la distanţă poarta

Min 8. Gol Real Madrid! Rodrygo deschide scorul

Min 3. Ocazie imensă Rangers! Sakala nu poate relua în poartă din interiorul careului mic. Scoţienii puteau deschide scorul

Min 1. A început partida

Totul pregătit pentru meciul de pe Ibrox, anunţă cei de la Real Madrid

Ianis Hagi va juca din primul minut în cel mai tare amical al verii pentru Rangers, contra celor de la Real Madrid.

Steven Gerrard a decis să-l trimită din primul minut în teren, alături de trei dintre jucătorii achiziţionaţi în această vară: Lundstram, Wright şi Fashion Sakala.

Potrivit scoţienilor, la partida de pe Ibrox Stadium vor asista 13 mii de spectatori. Pentru campioana Scoţiei este de departe cel mai tare amical al verii.

Afla mai multe despre: rangersreal madridianis hagi