Rangers s-a calificat în sferturile Cupei Scoţiei, după 4-1 cu Hamilton. Ianis Hagi a jucat 73 de minute

Rangers s-a calificat, sâmbătă, în sferturile de finală ale Cupei Scoţiei, după ce a învins formaţia Hamilton, cu scorul de 4-1, într-un meci în care Ianis Hagi a fost titular şi a jucat până în minutul 73.

După victoria din meciul cu Hibernian, partidă decisă de golul lui Ianis Hagi, Rangers a mers pe terenul lui Hamilton, în optimile de finală ale Cupei Scoţiei. Arfield (25, 90+2), Aribo (68) şi Morelos (85) au marcat golurile echipei antrenate de Steven Gerrard. Pentru gazde a marcat Smith, în minutul 38.

Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 73, după un meci bun făcut împotriva lui Hamilton. Mijlocaşul român a fost aproape chiar de a marca al doilea gol al său de la venirea la Rangers, însă ambele ocazii au fost ratate de Ianis Hagi.

Hamilton - Rangers 1-4

Au marcat: Smith '38 / Arfield '25, 90+2, Aribo '68, Morelos 85

Hamilton: Southwood - McGowan, Hamilton, Eatson , McMann - Collar, Gogic - Dales, Smith, Winter - Davies
Rezerve: Gourlay, Hunt, Altston, Miller, Moyo, Want, Ogkmpoe

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Edmundson, Barisic - Kamara, Arfield, Hagi -Aribo, Morelos, Kent
Rezerve: Foderingham, Halliday, Katic, Davis, Jones, Polster, Stewart

Afla mai multe despre: rangersianis hagi