Rapid, remiză în ultimul meci de pregătire din Turcia. Câte meciuri au jucat giuleştenii şi cum arată bilanţul

Rapid

Rapid a încheiat cu o remiză stagiul de pregătire din Turcia. Echipa antrenată de Daniel Pancu a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida cu formaţia Baltika Kaliningrad, din liga a doua rusă.

Amir Jorza, în minutul 15, şi Cătălin Hlistei, un minut mai târziu, au înscris golurile giuleştenilor.

Echipa trimisă în teren de Daniel Pancu: Drăghia - Voicu, Lazăr, Jorza, Goge (Copaci 63) - Djuric, Piriz (Pănoiu 46) - Sefer (Dulca 70), Alami (Labeau 38), Hlistei-Alexandru (Drăghiceanu 63).

În stagiul de pregătire din Turcia, Rapid a mai înregistrat o victorie, 2-0 cu FC Saarbrucken, din liga a patra germană, dar şi două eşecuri: 2-3 cu FC Craiova şi 0-2 cu ŢSKA Sofia.

În primul meci oficial din 2020, Rapid va primi vizita formaţiei Turris Turnu Măgurele, pe 22 februarie, în direct la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: rapid