Rapidiştii sunt mulţumiţi de punctul câştigat la Sf. Gheorghe: ”Am arătat mai bine!”

Rapid

Sepsi şi Rapid au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a 11-a din Liga 1.

Rapidul a avut meciul în mână după ce a condus cu 2-0. Însă, giuleştenii s-au retras şi Luckassen, jucătorul lui Sepsi, a marcat două goluri importante.

Adrian Matei, antrenorul formaţiei Rapid, s-a declarat mulţumit de punctul obţinut în deplasare.

”Este un rezultat bun avân în vedere că am jucat cu un om în minus. Cred că am început foarte bine în primele 10 minute, am marcat, după am cedat iniţiativa, iar cei de la Sepsi au reuşit să înscrie două goluri. A doua repriza a fost mai echilibrată, dar a venit eliminarea.

Faţă de meciurile de până acum, eu cred că a fost un meci mai bun. Am arătat motivaţie, încredere. Cu acest meci terminat la egalitate, pe care l-am avut şi în mână, cred că uşor  băieţii o să prindă încrederea pe care o avut-o în primele meciuri.

Dacă obţinem un punct cu CFR, campioana, e bine.

Goge are întorsă, dar nu ştiu gradul!”,
a declarat Adrian Matei, antrenorul din acte a Rapidului

După acest rezultat, Sepsi ajunge la 10 puncte şi este pe locul 12, în timp ce Rapid are 18 puncte şi este pe 5.

Afla mai multe despre: rapidsepsiadrian matei