Rareş Ilie a debutat la Maccabi Tel Aviv. Cum s-a descurcat fostul jucător al Rapidului la primul meci în Israel

Rareş Ilie (19 ani) a debutat la Maccabi Tel Aviv. Mijlocaşul român a bifat primele minute la noua sa echipă din Israel.

Maccabi Tel Aviv a pierdut partida cu Netanya, scor 1-2, în etapa a 22-a din campionatul Israelului.

În acest meci şi-a făcut apariţia şi Rareş Ilie. Astfel, românul a debutat la echipa la care este împrumutat de la Nice.

Mijlocaşul român a fost introdus pe teren în minutul 62, în locul lui Guiagon.

La momentul respectiv, scorul era 1-0 în favoarea formaţiei Netanya. Rotman a marcat, iar Twumasi a făcut 2-0. Zahavi a redus din diferenţă pe finalul partidei.

Rareş Ilie nu a avut vreo fază de referinţă în decursul celor 30 de minute petrecute pe teren, astfel că va mai aştepta cel puţin o partidă ca să-şi aducă aportul în favoarea echipei sale.

În clasament, Maccabi Tel Aviv ocupă locul 3, cu 45 de puncte acumulate în 22 de etape.

Rareş Ilie a fost împrumutat de Nice la Maccabi Tel Aviv până la finalul sezonului actual.

Afla mai multe despre: rares ilieisrael