Răspunsul lui Dario Bonetti după ce a fost întrebat dacă Deian Sorescu va rămâne la Dinamo

Dario Bonetti a fost prezent la meciul României cu Liechtenstein, în urma căruia a discutat despre unicul dinamovist convocat la naţională, Deian Sorescu.

România a reuşit să se impună în duelul cu Liechtenstein, scor 2-0. Fundaşii laterali Toşca şi Manea au marcat golurile selecţionatei conduse de Mirel Rădoi, în primele 20 de minute ale partidei. Cu antrenorul lui Dinamo prezent la meci, unicul ”câine” de la naţională nu a prins prea multe minute, intrând puţin pe final de meci, în locul lui Ianis Hagi.

În urma partidei, Bonetti a vorbit despre Deian Sorescu, pe care a fost fericit să îl vadă pe gazon, chiar şi pentru o scurtă perioadă de timp. Antrenorul italian i-a lăudat pe ”tricolori” şi le-a dat nişte veşti minunate fanilor dinamovişti, declarând că liderul şi căpitanul echipei va rămâne în Ştefan cel Mare.

Au jucat foarte bine. Au jucători buni, este o echipă bună, dar sunt foarte fericit să-l văd pe Sorescu pe teren. Sorescu este un jucător foarte bun şi poate deveni un jucător extraordinar. (n.r. Va rămâne la Dinamo?) Cu siguranţă!”, a declarat Dario Bonetti.

Afla mai multe despre: dinamo bucureştideian sorescudario bonettiechipa naţionalăromânia