Răsturnare de situaţie! Ce au făcut Dembele şi agentul său "în ultimele zile". Anunţ important la Barcelona

FC Barcelona

Presa din Spania anunţă o răstunare de situaţie în cazul lui Ousmane Dembele (24 de ani) la FC Barcelona. Fotbalistul şi agentul său, Moussa Sissoko, "repară relaţia cu clubul" după ce "ceva s-a schimbat în ultimele zile". Contractul lui Ousmane Demebel cu FC Barcelona expiră în vară.

Barcelona trece printr-un moment foarte bun de formă, cu victorii pe linie de trei meciuri, în care a marcat 12 goluri. În ultimul meci, cu Athletic Bilbao, Ousmane Dembele a reuşit o prestaţie încântătoare, după ce a intrat pe teren în minutul 67.

Jurnalistul Alfredo Martinez anunţă, luni, că Ousmane Dembele şi agentul său, Moussa Sissoko, "repară relaţia cu clubul" după ce "ceva s-a schimbat în ultimele zile". Asta după ce în perioada de mercato din iarnă Dembele şi anturajul său au refuzat să semneze prelungirea contractului cu Barcelona, dar şi să plece la un alt club în schimbul unei mici sume de transfer.

Ousmane Dembele a reuşit un gol şi două pase de gol în Barcelona - Athletic Bilbao 4-0, deşi a intrat pe teren în minutul 67. Contractul dintre Barcelona şi Ousmane Dembele expiră în iunie 2022, asta după ce francezul a refuzat mai multe propuneri de contract din partea conducerii.

Barcelona a plătit peste 100 de milioane de euro pentru a-l transfera pe Ousmane Dembele de la Borussia Dortmund, în vara lui 2017.

Afla mai multe despre: ousmane dembeleagentbarcelonacontractrelatiereparare