Răzvan Lucescu, debut PERFECT la Al Hilal! Echipa sa a făcut spectacol în Liga Campionilor Asieigalerie foto

Al Hilal a câştigat meciul tur din Liga Campionilor Asiei contra lui Al Ahli din Arabia Saudită.

La debutul pe banca tehnică a lui Hilal, Lucescu Junior a făcut spectacol. Echipa sa a marcat de patru ori în deplasare şi s-a impus cu 4-2, deşi a fost condusă de două ori pe tabela de marcaj.

Al Soma a deschis scorul pentru fosta echipă a lui Nicolae Stanciu, Al Ahli. Bafetimbi Gomis a eglat pentru Hilal, dar înainte de pauză, vârful Djaniny a adus-o pe Ahli din nou în avantaj.

La reluare, în minutul 48, acelaşi Bafetimbi Gomis a restabilit egalitatea, apoi a reuşit hattrick-ul în minutul 65. Al Hafith a închis tabela şi a adus o victorie foarte clară pentru Al Hilal, la debutul lui Lucescu Junior.

Afla mai multe despre: răzvan lucescual hilal