Răzvan Lucescu este din nou lider! Echipa sa a învins-o pe Al Wahda, într-un meci arbitrat de Haţegan

Formaţia Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu a câştigat meciul de campionat cu Al Wahda, scor 3-1.

Răzvan Lucescu a revenit pe primul loc în campionatul Arabiei Saudite, după victoria cu 3-1 în faţa formaţiei Al Wehda. În mod surprinzător, oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 9.

Filiera braziliană, Luisinho-Anselmo a produs primul gol al mecului. Elevii lui Lucescu Jr au revenit în meci înainte de pauză. Bafetimbi Gomis a transformat o lovitură de la 11 metri şi a restabilit egalitatea.

După pauză, Saleh Al Shehri a marcat pentru 2-1 din pasa lui Giovinco, iar Gomis a marcat din nou pentru 3-1, cu 13 minute înainte de final. Partida dintre Al Hilal şi Al Wahda a fost arbitrată de Ovidiu Haţegan.

Al Hilal este lider în Arabia Saudită, cu un meci mai puţin disputat decât Al Nasr Riyadh, ocupanta locului 2. Al Wehda este pe 5.

Afla mai multe despre: răzvan lucescual hilal