Răzvan Lucescu l-a învins pe "Împăratul" Terim. PAOK a câştigat derby-ul cu Panathinaikos şi a rămas pe primul loc în Grecia

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, pe Panathinaikos.

Jucătorii lui Răzvan Lucescu au marcat în minutul 40, prin Koulierakis, dar golul a fost anulat după consultarea VAR. Totuşi PAOK a reuşit să deschidă scorul în minutul 43, când a înscris Kiril Despodov.

Oaspeţii au egalat în minutul 51, dintr-un penalty transformat de Anastasios Bakasetas. Despodov a fost însă omul decisiv pentru gazde, el stabilind scorul final în minutul 56.

PAOK s-a impus cu 2-1 şi este lider în Grecia, cu 47 de puncte. Pe locul secund se află AEK Atena, cu 45 de puncte, iar Panathinaikos este pe locul 3, cu 44 de puncte.

Afla mai multe despre: greciapaok