Răzvan Lucescu, lider în Arabia Saudită. Formaţia sa a fost egalată în prelungiri de Al Faysaly

Al Hilal a avut un meci extrem de dificil în deplasarea de la Al Faysaly.

Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul după pauză prin Sebastian Giovinco. Starul italian a marcat la două minute de la reluarea partidei, după un 0-0 neaşteptat în prima parte.

Gazdele au restabilit egalitatea prin Hyland în minutul 55, dar Carlos Eduardo a adus-o din nou în avantaj pe Hilal, din penalty, în minutul 88.

În mod surprinzător, în minutul 94, Al Faysaly a restabilit egalitatea după reuşita aceluiaşi Hyland.

Trupa lui Răzvan Lucescu este lider în Arabia Saudită după 14 meciuri. Al Hilal are 31 de puncte, cu unul mai mult decât locul 2, Al Nasr Riyadh. Etapa viitoare aduce o nouă deplasare pentru Lucescu, Gomis şi compania. Pe terenul lui Al Shabab, fosta echipă a lui Marius Şumudică şi Constantin Budescu.

Afla mai multe despre: răzvan lucescual hilal