Răzvan Marin a fost titular la Standard Liege, dar echipa sa e OUT din Champions League

Standard Liege, cu Răzvan Marin printre titulari nu a putut elimina marele Ajax. Olandezii au controlat autoritar partida şi s-au impus cu 3-0 în returul de marţi şi cu 5-2 la general.

După Alexandru Băluţă, eliminat cu Slavia Praga din Uefa Champions League şi Răzvan Marin spune ”adio” competiţiei.

Fostul atacant de la Real Madrid, Klaas Jan Huntelaar a deschis scorul pentru Ajax în minutul 30. El a reluat din interiorul careului mic, fără speranţe pentru portarul belgienilor, Ochoa.

De Ligt a majorat avantajul gazdelor patru minute mai târziu, marcând cu capul după un corner executat de Ziyech şi deviat de Emond, suficient pentru a-şi păcăli propriul portar.

Brazilianul David Neres a marcat al treilea gol al olandezilor, la două minute de la reluarea partidei. Tadic a centrat din interiorul careului şi Neres a marcat pentru 3-0 cu o execuţie simplă.

Internaţionalul român Răzvan Marin a început partida ca titular în linia de trei a lui Michel Preudhomme, dar n-a putut opri sărbătoarea olandezilor, care merg în play-off.

Afla mai multe despre: ajaxstandard liegerăzvan marin