Răzvan Marin, doar rezervă la Standard în remiza cu Brugge

Internaţionalul român Răzvan Marin a fost rezervă în partida dintre Standard Liege şi Cercle Brugge, meci contând pentru etapa a treia din prima ligă belgiană. Fiul lui Petre Marin a fost trimis în teren în repriza secundă.

Partida disputată la Liege s-a încheiat la egalitate 0-0, a doua remiză albă consecutivă pentru formaţia pregătită de Michel Preud'homme. Antrenorul gazdelor l-a preferat pe Agbo în linia mediană, dar l-a introdus pe Răzvan Marin din minutul 46, chiar în locul nigerianului.

Standard este a patra în clasament cu 5 puncte după primele trei remize, dar probabil va coborî câteva locuri la finalul etapei. Formaţia lui Preud'homme rămâne neînvinsă în acest start de sezon, iar etapa viitoare se va deplasa la Lokeren.

Afla mai multe despre: razvan marinstandard liege