Reacţia acţionarului de la CFR Cluj după ce FCSB s-a încurcat cu Sepsi! ”Nu ştiu să joace într-un meci atât de important! Batem la Botoşani şi suntem campioni!” Calculele în care FCSB ar câştiga titlul

CFR Cluj

FCSB s-a încurcat cu Sepsi şi a obţinut doar o remiză în meciul de la Sf. Gheorghe, scor 2-2, după ce covăsnenii au condus cu 2-0.

Jucătorul împrumutat de la CFR, Petrila, a deschis scorul în minutul 69, iar Andrei Dumiter a dublat avantajul lui Sepsi peste doar 3 minute. Buziuc a redus din diferenţă în minutul 81. În minutul 90+2, Florin Tănase a adus un punct echipei patronate de Gigi Becali după ce a înscris. În urma acestui rezultat, principala favorită la titlu este CFR, care are nevoie de o victorie cu Botoşani pentru a fi campioană.

Ardelenii au acumulat 48 de puncte şi ocupă primul loc. FCSB este pe locul secund, cu 45 de puncte, iar în caz de egalitate, CFR va câştiga pentru că nu a beneficiat de rotunjirea punctelor.

FCSB poate spera la titlu doar dacă CFR nu va triumfa în meciul din etapa a 9-a contra lui FC Botoşani. De asemenea, echipa lui Toni Petrea trebuie să câştige atât cu Universitatea Craiova, cât şi meciul din deplasarea cu echipa din Gruia.

”Dacă batem la Botoşani, suntem campioni! FCSB a arătat că nu ştie să joace într-un meci atât de important pentru ea, doar în ultimele 25 de minute s-au mai trezit. Nu mă aşteptam ca FCSB să se prezinte atât de rău, mă aşteptam chiar să ne dea emoţii. Vrem să batem la Botoşani, nu facem multe pregătiri”, a spus Ştefan Gadola, potrivit Gazeta sporturilor.

Afla mai multe despre: ştefan gadola