Reacţia antrenorului Rapidului după 0-2 cu SSU Poli: "Un meci mai puţin bun. Am avut o ocazie din corner"

Cupa României

Adrian Matei, antrenorul din acte al Rapidului, a reacţionat la finalul înfrângerii suferite de Rapid, scor 0-2, în faţa lui SSU Poli, în Cupa României.

Rapid a fost învinsă de SSU Poli, scor 0-2, iar bănăţenii au obţinut calificarea în sferturile de finală din Cupa României. La finalul partidei, Adrian Matei a spus că meciul nu a fost unul reuşit pentru giuleşteni, care au avut o singură ocazie, dar şi că a încercat să vadă la ce nivel sunt ceilalţi jucători din lotul echipei, care joacă mai puţin în campionat.

"Am făcut un meci mai puţin bun, am avut o posesie pasivă, nu am reuşit să ne creem multe ocazii de gol. Am avut o ocazie dintr-un corner, nu dintr-o posesie sau verticalizare.

Cei de Poli au reuşit să ne surprindă pe cele două contraatacuri şi cam asta a fost istoria meciului.

Am încercat să le acordăm o şansă şi celorlalţi jucători, să vedem la ce nivel sunt", a spus Adrian Matei, la flash-interviu.

SSU Poli - Rapid 2-0, în optimile Cupei României

Politehnica Timişoara s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi de FC Rapid, scor 2-0.

Golurile au fost marcate de Gerbi ’20 şi Ursu ’70.

În sferturile de finală mai sunt calificate echipele ACSO Filiaşi, Chindia Târgovişte, FC Argeş, Universitatea Craiova, FC Buzău şi Sepsi.

În ceea ce priveşte meciul FC Voluntari – FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se dispută. Cazul va fi judecat la Comisia de Disciplină a FRF.

Afla mai multe despre: adrian mateirapid