Reacţia jucătorilor CFR-ului despre o eventuală plecare a lui Dan Petrescu: "E bine pentru el dacă are această ofertă"

CFR Cluj

CFR Cluj s-a impus cu 1-0 în deplasarea de pe terenul Chindiei Târgovişte, graţie golului marcat de Billel Omrani în minutul 16.

"A fost un meci foarte greu, Chindia este o echipă care joacă foarte bine în apărare, este o echipă foarte agresivă. Am câştigat, am luat cele trei puncte şi asta e cel mai important în acest meci. Am reuşit, am marcat în prima repriză, dacă marcam şi de 2-0 era mult mai uşor pentru noi.

(n.r. despre oferta lui Dan Petrescu din partea FRF) E bine pentru el dacă are această ofertă. N-am vorbit cu el despre acest subiect, nu vrea să vorbească despre acest detaliu, rămânem aşa cum suntem şi vom vedea în continuare ce se va întâmpla" , a spus Mateo Susic.

"Sunt foarte fericit că am marcat, cel mai important este că am obţinut cele trei puncte. Suntem fericiţi să plecăm cu cele trei puncte la Cluj. Am întâlnit o echipă foarte grea, foarte agresivă, o echipă care ştie să joace pe contraatac" , a spus Billel Omrani.

Afla mai multe despre: cfr cluj